Email: Sales@screwjack.net
Tel: +86-0769-83061993

Service Hotline
+86-0769-83061993
Aktualności

Kategorii produktów

Bevel Gearbox Bardzo szeroka

Sijie Industrial Co., Ltd | Updated: Jun 09, 2017

Typy i zastosowania przekładni metalurgicznej są bardzo rozległe, głównie poprzez zazębienie i transmisję między przekładniami w celu przyspieszenia, Bevel Gearbox zmniejsza prędkość, zmienia kierunek transmisji, zmienia moment obrotowy lub moc rozdziału, aby sprostać wymaganiom różnych mocy urządzeń metalurgicznych. Przekładnia Bevel Gear Metalurgical gearbox służy nie tylko do różnych urządzeń mainframe, takich jak druty prętowe, profile lub płyty z walcowania, obróbki wykańczającej i pionowej, takie jak główna skrzynia przekładniowa, ale także do szeregu systemów przekładni urządzeń pomocniczych , nożyce latające, zwijarka, wykrawarka, maszyny do cięcia wzdłużnego i bieżnia przenośnika. Jako jedno z najbardziej krytycznych urządzeń metalurgicznych, czy przekładnia metalurgiczna może działać stabilnie i niezawodnie, jest związana z normalną pracą całej linii produkcyjnej, co może prowadzić do poważnych konsekwencji w przypadku awarii. Przekładnia metalurgiczna jest zwykle obciążona dużym obciążeniem, obciążeniem udarowym, wysoką lub niską prędkością, wysoką temperaturą lub wysokim zanieczyszczeniem i innym trudnym środowiskiem pracy, ze względu na specyfikę środowiska pracy i ciągłe niezawodne zapotrzebowanie na pracę, przekładnia metalurgiczna Bevel Gearbox do dopasowania Łożyska stawiają bardziej rygorystyczne wymagania. W przypadku łożysk o wysokiej wydajności prawidłowy dobór łożysk, tolerancje, odstęp początkowy i wymiary montażowe są warunkiem wstępnym zapewnienia ciągłej i niezawodnej pracy skrzyni biegów.

Łożyska do przekładni metalurgicznych są zwykle przystosowane do dwurzędowych łożysk wałeczkowych, aby spełnić wysokie wymagania dotyczące obciążenia i mocy. Łożyska wałeczkowe są łożyskami stożkowymi, cylindrycznymi i samonastawnymi. Typy łożysk stosowanych w metalurgicznych przekładniach powinny być określone przez warunki siły wałów i charakterystyki różnych łożysk. Dwurzędowe łożyska stożkowe mają dobrą promieniową i osiową nośność kompozytową, można regulować luz wewnętrzny łożyska Bevel Gearbox, a w celu zwiększenia sztywności układu przeniesienia napędu łożyska stożkowe mają konstrukcję przekładni metalurgicznej o preferowanym typie łożyska. Jednak łożyska stożkowe są również wadliwe, takie jak wysoka cena i nie mają zdolności samonastawnej i ekscentrycznej, tak więc przekładnia metalurgiczna jest również dużą liczbą innych typów łożysk, takich jak łożyska wahliwe lub walcowe.

Przekładnie metalurgiczne są często mieszane z różnymi typami łożysk w celu uzyskania optymalnego projektu. W porównaniu ze stożkowym łożyskiem wałeczkowym samonastawne łożysko wałeczkowe ma niższy koszt i może wytrzymać osiowe obciążenie kompozytowe w określonych warunkach naprężeń. Największą zaletą samonastawnych łożysk tocznych jest możliwość regulacji serca, może pracować w warunkach mimośrodowych. Gdy wymiar zewnętrzny łożyska jest podobny, łożysko walcowe dwurzędowe może być użyte do uzyskania większej nośności promieniowej, ale łożysko nie wytrzymuje obciążenia osiowego. Zazwyczaj, gdy łożyska walcowe są wybierane dla promieniowych i osiowych obciążeń kompozytowych, należy zastosować Bevel Gearbox, łożysko oporowe lub inne łożysko, aby wytrzymać obciążenie osiowe.

W dwurzędowych łożyskach stożkowych, jeden koniec łożyska jest zwykle ustawiony na "stały koniec", to znaczy łożysko wewnątrz i na zewnątrz końca pierścienia nie pozostawia luki, Bevel Gearbox osiowe pozycjonowanie i łożyska obciążenia osiowego ; drugi koniec to "pływający koniec", który absorbuje rozszerzalność cieplną wału przekładniowego i skumulowane tolerancje. Łożysko "pływającego końca" przenosi jedynie obciążenie promieniowe, powierzchnia zewnętrzna pierścienia łożyska i pokrywa końcowa gniazda łożyska oraz ramię ustalające powinny zapewniać wystarczający prześwit, aby anulować osiowe przemieszczenie wału przekładniowego po ogrzewanym rozszerzeniu, przy czym szczegółowa struktura jest pokazana na rys. 1. W celu poprawienia momentu obrotowego przekładni, tryb zazębienia kół zębatych walcowych jest szeroko stosowany w metalurgicznej skrzyni przekładniowej. W warunkach dużego obciążenia, koła zębate śrubowe nie są łatwe do wytłumienia drgań uderzeniowych, stabilnej pracy i dużej nośności, dlatego przekładnie skośne Bevel są lepsze niż przekładnie zębate walcowe w ciężkich warunkach przenoszenia.

Jednakże koło zębate śrubowe działa na dodatkowy nacisk osiowy i działa na łożysko o "stałym końcu". Gdy nacisk osiowy jest duży, jest idealnym rozwiązaniem do wyboru dwurzędowego stożkowego łożyska wałeczkowego jako "stałego końca" lub do dodania łożyska oporowego. Gdy wał przekładniowy ma tylko jedno zazębienie z zazębieniem śrubowym, a wał przegubowy "stały koniec" wybiera sferyczne łożysko wałeczkowe, należy zwrócić uwagę na stosunek maksymalnej siły osiowej do promieniowej łożyska. Samonastawne łożyska wałeczkowe ze względu na własne cechy konstrukcyjne, gdy łożysko jest poddane działaniu siły osiowej o więcej niż jego własna średnica wynosząca 1/3 lub 1/4 (zgodnie z określoną serią łożysk), łożysko pojawi się po jednej stronie siły walca , druga strona sytuacji braku obciążenia rolki. Wałki nie wymagające sił w procesie rotacyjnym nie mogą być prowadzone i pozycjonowane na bieżni, występowanie ukosowania rolek, płoza i klatka uderzeniowa itp., Poważne może prowadzić do pęknięcia klatki, przedwczesne uszkodzenie łożyska przekładni Bevel Gearbox. Dwurzędowe łożyska stożkowe są prowadzone przez czystą walcową i czołową powierzchnię czołową, która może być stosowana do większych sił osiowych i jednorzędowych łożysk tocznych poprzez kontrolę luzu łożyska, Bevel Gearbox oraz właściwości i różnice między dwoma typami łożysk mogą być patrz Rys. 2. Łożyska o "stałym końcu" z promieniowym osiowym obciążeniem kompozytowym, w celu podzielenia wytrzymałości wału i poprawy trwałości, "stały koniec" zwykle umieszczany w promieniowej sile mniejszego boku, "pływający koniec" umieszczony w promieniowej sile większego końca.


Zapytanie
Send
Skontaktuj się z nami
Adres: Xinji Road, Nancheng, w prowincji Dongguan City, Guangdong, Chiny.
Telefon: +86-0769-83061993
Faks: +86-0769-88057667
Adres e-mail: sales@screwjack.net
Copyright © Sijie Industrial Co., Ltd. Wszelkie prawa zastrzeżone.